PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776}

Nawiedzony

The Haunting
5,7 20 814
ocen
5,7 10 1 20814
Nawiedzony
powrót do forum filmu Nawiedzony

Uwielbiam Liama Neesona i dlatego każdy film, w którym zagrał jest dla mnie arcydziełem. A "Nawiedzony" wcale nie jest kiepski, troche humoru, troche strachu, jakiś dreszczyk się znajdzie. Ja daje 10/10.

ocenił(a) film na 1
a_h28

Ja dałam 1 dawno nie oglądałam takiego kiczu.
Zaczne od tego ,że oglądała go moja siostra (już jej nie przełączałam bo oglądałam wcześniej Prestiż na TVN polecam!:),a z nią oglądałam bo mi się nie chciało spac).
Film jest tragiczny na początku myślałam ,że to jakaś komedia chociaż nic mnie w niej nie śmieszyło , potem spojrzałam do telegazety i to jest horror to mnie dopiero rozśmieszyło.
Powiedzcie mi, w którym momencie sie baliście?? wszystko było tam żałosne. Gdyby można było dałam bym na minusie ocenę ,chociaż jest jeden ,albo 2 plusy dwójka aktorów Catherine Zeta-Jones i Owen Wilson i ten dworek był naprawde ładny i nawet przerażający.
Ale wady tego filmu są zbyt wielkie , zwłasza aktorka Lili Taylor moim zdaniem najgorsza krecja jaką w życiu widziałam , ta kobieta jest mdła, brzydka ,wręcz odpychająca i to dzięki niej ten film jest do dupy, o reszcie wad nie bede pisac bo łatwo się domyślic.

ocenił(a) film na 1
a_h28

A i jeszcze jedno jeżeli naprawdę chcecie obejrzeć prawdziwy horror to polecam wszystkie części piły i Lśnienie .

ocenił(a) film na 6
Karola_018

Dla mnie nie był tak dokońca kiczowaty, chociaż 'efekty specialne' sprawiły, że stał się bardziej bajkowy niż straszny:) książka jest o tyle lepsza, że (SPOILER!!!!!!!) pozostawia niedopowiedzenie czy to dom był faktycznie nawiedzony, czy główna bohaterka, czy jedno i drugie:) (KONIEC!!!!!!!!!)

Aczkolwiek nie zgadzam się osobiście z twierdzeniem:

"A i jeszcze jedno jeżeli naprawdę chcecie obejrzeć prawdziwy horror to polecam wszystkie części piły i Lśnienie ."

Ale to tylko kwestia mojego gustu, piły nie lubie bo nie jest dla mnie straszna, tylko obrzydliwa:) natomiast Lśnienie bardzo sobie cenię, ale głownie za niesamowity klmiat i sceny, które pozostawiają ślad w pamięci, bo straszny też jakoś bardzo nie jest:D

Oczywiście nie chce się z nikim wykłócać, przedstawiłem tylko swoje zdanie, horror to bardzo specyficzny i rozległy gatunek, pozdrawiam.:))))

ocenił(a) film na 10
drv4lu

A mnie się ten film zawsze podobał :) Dałam mu 10 :)

Karola_018

Nie wiem co takiego strasznego jest w Lśnieniu. Tyle sie nasłuchałam, że to film przerażający i w ogóle, ale mnie jakos nie przestraszył. Owszem fajny (zreszta tak jak książka), ale żeby straszny? No nie dla mnie!

ocenił(a) film na 6
Karola_018

Piła? Nie wiem czym się zachwycacie.... Mnie osobiście nie kręcą horrory, polegające na odrywaniu sobie kończyń w taki, czy w inny sposób. Piła jest tandetna pod tym względem. Oczywiście, nikt nie robi już prawdziwych horrorów, bo chciałam przypomnieć, że horror w minionym wieku odnosił się do filmów takich jak Dracula, a nie do rzeźni XXI wieku. A potem społeczeństwo się dziwi, czemu nastolatki atakują rówieśników/starsze osoby i bestialsko mordują, czy coś podobnego. Media są czwartą władzą i to one kreują ówczesne społeczeństwo. Obejrzałam kilka/kilkanaście tego typu horrorów i powiem szczerze od tej pory choruję na znieczulicę. Kiedyś, kiedy oglądałam straszny film to było w sumie emocjonujące, kiedy bałeś się kolejnej sceny. Może to dlatego, że teraz wiem jak to jest robione, i że tak naprawdę nie ma sie częgo bać, ale ludzie, gzie się podziały prawdziwe filmy!? Ze współczesnych filmów przychylam się tylko do Van Helsinga. Dziękuję.

Karola_018

Ale porównanie. Piła i Lśnienie. To różne typy gatunku.

a_h28

Ja też bardzo lubię. Bardzo dobry horror, piękne scenografie i efekty. 10/10

a_h28

Jak dla mnie genialny film. Obecnie przeżywam bardzo podobną sytuację jak ta przedstawiona w filmie. Mam doczynienia z miejscem, gdzie zło nie pozwala spocząć pozostałym duszom.
Poza tym ten film ma niezwykły klimat. W skali od 1-10 ma u mnie 10. Ilekroć go oglądam tyle razy mi się tak samo mocno podoba. Świetna gra Neesona, Zety Jones, Taylor i Wilsona. Polecam!:)

ocenił(a) film na 1
a_h28

No prosze cię ty chyba nie oglądałaś normalnego horroru , ten film to sam w sobie jest tak beznadziejny ,że to horror , więc ,może jednak nim jest.
Nie obraź się ,ale żeby dac 10 trzeba byc kompletną idiotką:p
I żeby jeszcze wierzyc ,że w jego domu paradują duchy ile masz lat???

ocenił(a) film na 6
Karola_018

Oceniajmy film jako film, a nie trafność przynależności gatunkowej. Film ten arcydziełem nie jest, ale gniotem na pewno też nie.

ocenił(a) film na 8
a_h28

Zgadzam się, film bardzo dobry :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones