PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776}

Nawiedzony

The Haunting
5,7 20 814
ocen
5,7 10 1 20814
Nawiedzony
powrót do forum filmu Nawiedzony

Więc tak, oglądałam, ale nie zrozumiałam pewnych rzeczy...

1. Ileś tam pra babka Nell (2-ga żona właściciela domu), urodziła dziecko i uciekła z tym dzieckiem czy się powiesiła w tej oranżerii? Jeśli się powiesiła to kto zajął się dzieckiem i uciekł z nim od właściciela domu? Jeśli to ona uciekła to dlaczego Nell widziała ją jak wisi w oranżerii?
2. Co właściwie ten duch chciał zrobić Nell? Zabić ją czy co? Dlaczego w lustrze widziała swoje odbicie z brzuchem jakby była w ciąży?

Nie wiem jak o to dokładniej zapytać...

ocenił(a) film na 9
Lenkaaa_93

(Spoiler) Nie jestem pewna, czy dobrze sama to zrozumiałam, ale co do pierwszego: właściciel domu miał DWIE żony, jedna z nich popełniła samobójstwo, ponieważ rodziła tylko martwe dzieci (to jej ducha widziała Nel w oranżerii), druga uciekła z dzieckiem i to była właśnie krewna Nel. Uciekła dlatego, że ten dom był już wtedy upiorny i straszny, a mąż przerażał ją swym okrucieństwem. Dziecko urodziła poza domem, po ucieczce. Nel jest potomkinią tego dziecka. :)
Co do drugiego pytania - duch chciał uniemożliwić jej udzielenie pomocy duszom zabitych dzieci, które ciągle przebywały w czyśćcu i ten duch je nękał. Z ich głosów wynikało, że tylko Nel jest w stanie je obronić i uwolnić od wiecznych mąk. Prawdopodobnie duch zamierzał ją zabić, choćby tylko - poprzez przestraszenie, albo może jedynie wygnać z tego domu. Jej odbicie w lustrze miało jej uświadomić, że tutaj poczęte zostało dziecko, które było jej przodkiem, "krew z krwi", jej krewniak. Tak ja to rozumiem. :) Pozdrawiam. :)
Co do samego filmu, kiedyś przerażał mnie niesamowicie, dziś oglądam go nieco spokojniej, bo znam w miarę dobrze (lecz - nigdy: doskonale) całą treść, ale nadal odkrywam coś nowego i niezwykłego i pozostaję pod jego wyjątkowym urokiem, ciągle podwyższając mu ocenę. :) Moim zdaniem ma w sobie coś naprawdę niesamowitego. :)

bruce1940

Dzięki za odp. xD
Ja też kiedyś bałam się podczas oglądania go, ale kiedy obejrzałam go ponownie już mnie tak nie przerażał xD

Lenkaaa_93

+ jak dla mnie to również dobry film ;]

ocenił(a) film na 9
Lenkaaa_93

Cieszy mnie to. Przepraszam, Cię bardzo, jeśli coś namieszałam, ale faktycznie ja tak odebrałam te zagadkowe wątki filmu. ;) Pozdrawiam serdecznie. :)

bruce1940

Nie no spoko, sporo mi wyjaśniłaś xD Jeszcze raz dzięki, PZDR xD

ocenił(a) film na 9
Lenkaaa_93

He-he-he! :D Dzięki za wyrozumiałość. ;) Pozdro! :)

ocenił(a) film na 4
bruce1940

Bruce skoro tak ładnie to wyjaśniłeś to może pomożesz mi zrozumieć moje wątpliwości w tym temacie ;> ?
https://www.filmweb.pl/film/Nawiedzony-1999-776/discussion/Horror+Chyba+komiedia +Dwa+pytania,3034878

ocenił(a) film na 9
ufo254

Podjęłam próbę. :)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones