PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776}

Nawiedzony

The Haunting
5,7 20 755
ocen
5,7 10 1 20755
Nawiedzony
powrót do forum filmu Nawiedzony

Film przez cały czas trzymał mnie w napięciu. Genialna sceneria, która sama w sobie jest
straszna. Autor niesamowicie użył grozy co niestety w dzisiejszych horrorach zanika. Po dukt
dzisiejszych gniotów ten film jest naprawdę straszny 8/10

panna_sekretnego_okna

chyba żartujesz:)

ocenił(a) film na 8
toom333

no nie, nie żartuję bo po dukt dzisiejszych horrorów (np. Paranormal Activity który nie przestraszny nawet pięciolatka) ten jest wybitny. Nie mówię że jest straszny tylko o wiele lepie zrobiony niż dzisiejsze gnioty.

ocenił(a) film na 5
panna_sekretnego_okna

a ile horrorów oglądałaś? bo ja co najmniej 100 (a może nawet 200 lub więcej) i ten wg mnie nie jest w ogóle straszny.

panna_sekretnego_okna

Zgadzam się w 100%. Dla mnie to najlepszy tego typu film, a troszkę ich obejrzałam. Trzyma w napięciu, jest subtelny, ciekawy. Nie ma niczego przerysowanego. Zdecydowanie polecam.

matio14

Subtelny to jest oryginał z 1963 roku, a w tym filmie nie ma OBSOLUTNIE nic subtelnego.

ocenił(a) film na 3
crazy_race

Zgadzam się bardzo. Wyjątkowo zły rimejk który mógł podobać się chyba tylko osobom niezaznajomionym z oryginałem

lilith_21

Ja oglądałam i oryginał i remake. I zdecydowanie ten film z 1999 roku podoba mi się bardziej. Chociaż w tamtym jest klimat ;)

ocenił(a) film na 3
matio14

No to wyraźnie nie znasz się na filmach.

venom_xd

Wyraźnie mam po prostu inny gust filmowy od Ciebie ;]

ocenił(a) film na 3
matio14

Polecam zapoznać się z tą recenzją: http://www.dailymotion.com/video/x232leg_nostalgia-critic-pl-nawiedzony_shortfil ms

ocenił(a) film na 3
matio14

Polecam zapoznać się z tą recenzją: http://www.dailymotion.com/video/x232leg_nostalgia-critic-pl-nawiedzony_shortfil ms

matio14

A i mnie się bardzo podobał więc olewać negatywne opinie innych. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
matio14

Film jest słaby bez atmosfery grozy i klimatu.

"Nawiedzony dom" 1963 imdb 7,7
"Legenda piekielnego domu" 1973 imdb 6,9

A ten film "Nawiedzony" 1999 imdb 4,9

ocenił(a) film na 3
crazy_race

Taaak... oryginał... podsumowując: dno, muł i wodorosty!!!

matio14

Subtelny? Nie ma nic przerysowanego? Mi też codziennie się zdarza, że kilkumetrowa łapa próbuje mnie gdzieś zaciągnąć :) To akurat całkiem nieprzerysowane.

Jeszcze w połączeniu z tym, jak zestarzały się efekty specjalne, teraz to już naprawdę kiepski film.

ocenił(a) film na 3
matio14

Wątpię, czy Owen Wilson mówiący ''ooooo to było straszne'' jest subtelny...

ocenił(a) film na 4
matio14

Trzyma w napięciu xD

ocenił(a) film na 5
RAC_79

taaa.... napięciu pęcherza moczowego.

ocenił(a) film na 5
matio14

troszkę to jest zdrobnienie od trochę które to słowo wg sjp pwn oznacza "zaimek komunikujący o niedużej ilości rzeczy". Czyli troszkę będzie oznaczało na prawdę niewiele... może z 3 lub 5 filmów.

ocenił(a) film na 8
panna_sekretnego_okna

Dokładnie, niech się schowają te wszystkie horrorki:)

ocenił(a) film na 1
panna_sekretnego_okna

Nie dość, że brak klimatu, to i głupie dialogi, i kiepska muzyka, wnętrza są przesycone kolorystycznie i pomieszane są style architektoniczme. Scenografia i efekty specjalne (i to bardzo niskich lotów) jako jedyne "straszą".

ocenił(a) film na 3
Shiloh

Oooo.. a to były jakieś dialogi? Chyba je przespałem!

użytkownik usunięty
panna_sekretnego_okna

Pomyliłeś chyba filmy. Genialny to jest oryginał z lat 60, podczas gdy ten z 1999 to marna parodia przy tamtym filmie.

ocenił(a) film na 9

Ja widziałam oba (ten z 1999 roku widziałam jako dzieciak i dopiero po latach go odnalazłam) i od razu postanowiłam obejrzeć oryginalną wersję i co? Oba mi się podobały, ale jakoś ten nowszy bardziej mnie przytrzymał w napięciu.

ocenił(a) film na 1
panna_sekretnego_okna

Jakiej grozy? Toż to komedia prawie. Oglądając ten "horror" nie bałam się ani razu, za to sporo się śmiałam.

ocenił(a) film na 3
panna_sekretnego_okna

Rzadko kiedy piszę takie komentarze, ale... obejrzyj napierw pierwszą wersję Roberta Wise'a z 1963 r. i wtedy podyskutujemy. Remake z pod ręki De Bonta mógłbym nawet puścić dziecku przed spaniem, za to wcześniejszy film to moim zdaniem majstersztyk kina grozy i jeden z najlepszych filmów tego gatunku.

ocenił(a) film na 8
kryst007

Na wiedzony jest horrorem familijnym coś jak Duch.

ocenił(a) film na 7
panna_sekretnego_okna

Za młodzika na sam zwiastun w TV miałem ciarki i bardzo chciałem go zobaczyć . Oglądałem go będąc bardzo młody i robił wrażenie do tego ten gotycki klimat . Dzisiaj fajnie do niego wrócić z sentymentu .

ocenił(a) film na 2
maciekb80

Mylisz filmy to kiepski remake zupełnie inny film !!

ocenił(a) film na 7
panna_sekretnego_okna

To jest jeden z moich pierwszych horrorów które oglądałem jako dziecko . Zrobił na mnie mega wrażenie i mimo iż oglądałem go z rodziną to niesamowicie się bałem . Ten ponury , mroczny klimat , gotyckie wnętrza , pomysł i wykonanie coś pięknego . Lubie do niego wracać bo nadal super się go ogląda .

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Ja za dzieciaka też oglądałem i trochę straszył a obecnie ogląda się go jak coś w rodzaju Ducha.

ocenił(a) film na 8
panna_sekretnego_okna

Nawiedzony to bardzo dobry horror a to że nie straszny nie znaczy że jest beznadziejny Duch też nie przestraszy nawet dziecka a jest uznawany za bardzo dobry horror.

ocenił(a) film na 7
zegan333

Bo tu liczy sie klimat a nie sam strach . A w nim klimatu nie brakowalo ;).

ocenił(a) film na 2
panna_sekretnego_okna

To jakiś troll chyba tyczy oryginału :D
Przeładowanie efektami brak wątpliwości czy to urojenia czy nie oklepane gadki aktorów no i fatalna debilna końcówka.

ocenił(a) film na 6
panna_sekretnego_okna

Zarówno ten film jak i wersja z 1963 roku się paskudnie zestarzały. Można jakoś zrozumieć, że w dniu premiery oba robiły na widzach wrażenie, ale teraz to przy oglądaniu obu jest tak bardziej zabawnie niż strasznie.

W nowszej wersji nie działają już efekty specjalne, a jest ich masa i na nich się (prawie) wszystkie strachy opierają, to teraz już to wszystko wygenerowane komputerowo jest tak sztuczne, że się w to nie wierzy. Do tego rozwiązania tak trochę z kina akcji, ogólnie za dużo akcji, za dużo biegania i niedorzecznych pomysłów wstawiono - Owen Wilson wjeżdżający samochodem w bramę to było przekomiczne po prostu. Też widać, że kręcono jeszcze film na taśmie, gdzie ładnie go oświetlono i wszystko jest jasne i widoczne. Film jest bardzo jasny jak na współczesne standardy horroru, stąd też mniej straszy.

Podobnie jak i starsza wersja, gdzie zdjęcia są super, no ale mrok nie ma za grosz w nich. Choć w starszej wersji najgorzej wypada sama narracja. Główna bohaterka jest irytująca - ciągle się waha, nie wie, czego chce. Rozumiem, że jest to wpisane w charakterystykę jej postaci, ale ciężko się ogląda kogoś takiego, no i jeszcze ten głos z offu, gdy ciągle słyszymy jej myśli i mówi nam się jak idiotom praktycznie to co się dzieje na ekranie i to jak ona się czuje.

Oba te filmy to już bardziej ciekawostki. Mimo iż mają swoje zalety, to brzydko się zestarzały i pełno w nich archaizmów. Obecnie super jest oczywiście serial Netflixa, gdzie jest strasznie, duchy są przerażające, a bohaterów można zrozumieć i polubić. Może za 30 lat też ten serial przestanie nadawać się do oglądania, ale jak na tę dekadę to wypada elegancko i bije na głowę poprzednie ekranizacje tej samej powieści.

ocenił(a) film na 3
panna_sekretnego_okna

Najlepszy, który oglądałaś??? Serio? Tzn., że oglądałaś tylko ten.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones