PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776}

Nawiedzony

The Haunting
5,7 20 755
ocen
5,7 10 1 20755
Nawiedzony
powrót do forum filmu Nawiedzony

Nawiedzony złom

ocenił(a) film na 1

Naprawdę. To nie tyle horror, ile czysta komedia. Może trochę straszy, ale jeśli przyrównać ową atmosferę do atmosfery z filmu Wise'a to nie jest ona nic warta. Scenariusz fatalny, do tego całkowicie idiotycznie rozwinięty, muzyka jak z fatalnej opery. Jeśli zaś o aktorów idzie to nie moge zrozumieć co robili tu Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones czy Lili Taylor. Jak oni dali się namówić na występ w czymś takim? Czyżby nie czytali scenariusza? A może nie widzieli oryginału? A może po prostu rzucili się na obiecaną forsę? Wszystko jest możliwe. Jest to wyraźnie remake filmu z 1963 roku, ale tak fatalnie sklecony, z żałosnymi efektami specjalnymi, na widok których wprost śmiać się chce, że po prostu nie warto poświęcać na niego choćby minuty uwagi, nawet oglądając jednym okiem. Ale to nie wszystko. Mamy koniec lat 90. i mamy kolor. W latach 60. nie mieliśmy koloru i efekciarstwa, co budziło jak najbardziej autentyczna grozę, tu mamy oczywiście kolor, efekty specjalne i wychodzi z tego głupawy pseudo-gore. A przyjmując fakt, że reżyserem filmu był sam Jean de Bont, ten od "Speeda", to już przechodzi wszelkie pojęcie. Jedyna rada - nie oglądać tego filmu.

Shiloh

Wybacz ale juz ogladałam. Poza tym pisząc to: "To nie tyle horror, ile czysta komedia. Może trochę straszy(...)" - przeczysz sam sobie. Akurat jesli chodzi Ci o Lili Taylor to nie wiem skąd to zdzwienie jakże wielkie. Ta aktorka jest rewelacyjna w horrorach. Poprę to przykładem,zeby nie być gołosłowną - film z tego samego gatunku pt. Obecność, oglądnij bo chyba nie wiesz co piszesz. Troche niespójności w tej ocenie... I poza tymi wszystkimi błędami o których tu piszesz to nie znasz sie na tymze gatunku a tak bezlitośnie go krytykujesz.

ocenił(a) film na 1
megan94

Na Twoim miejscu przy odpowiadaniu spojrzałbym na całą wypowiedź łącznie. Zwróć ponadto uwagę, że mój komentarz wystawiłem w 2005 roku (film obejrzałem ponadto 5 lat wcześniej), a wówczas nikt nawet nie myślał o nakręceniu horroru pt. "Obecność". Zaś co do gatunku, to w związku z nim (a konkretnie o remake'ach) blisko 7 lat temu pisałem pracę magisterską i osoby przed którymi tą pracę broniłem (ich nazwisk nie wymienię na wypadek, gdyby okazało się, że sobie tego nie życzyli), mówiąc wprost, były pod wrażeniem.

Shiloh

Wiem na co mam zwracać uwagę i nie musisz mi podpowiadać. Fakt faktem nie zgadzam sie z Twoją opinią.

ocenił(a) film na 8
megan94

Pisanie pracy magisterskiej na ten temat nie jest dowodem na bycie znawcą czy "specem" od horrorów ;) To czy film się podoba czy nie nie zależy od tego czy ktoś napisze pod spodem "dno" tylko od tego jak sam na to patrzy :P

ocenił(a) film na 8
megan94

Należy ci się Złota Łopata 2016 za odkop roku XD

ocenił(a) film na 1
ZiD0

Ja tylko odpowiedziałem na komentarz pod tematem założonym przeze mnie. Pretensje miej do użytkownika megan94.

ocenił(a) film na 8
Shiloh

"ZiD0 w odpowiedzi na post: megan94 | 6 godzin temu
ocenił(a) ten film na: 8
Należy ci się Złota Łopata 2016 za odkop roku XD"

Co tu jest niejasnego dla ciebie?

Shiloh

Fajnie zwalać winę na innego prawda ;-) Dajcie wszyscy spokój,to tylko forum i każdy zarejestrowany użytkownik może się wypowiedzieć w sposób dowolny na temat filmu badz aktora.

ocenił(a) film na 7
Shiloh

Ale maruda z tego Shiloha...

ocenił(a) film na 1
Shiloh

W zasadzie ten film to kompletny złom. Nie dotrwałem do końca. Tragedia i tyle.

Shiloh

komedie to masz pomiedzy nogami zamiknij ryj jak sie nie znasz na horrorach

ocenił(a) film na 3
hercules38

Hej, facet grzecznie podał swoją opinię i to przy użyciu wielu sensownych argumentów, a Ty jedynie rzucasz tępymi odzywkami? I kto tu jest tym przegranym?

kryst007

bo gosc sie nie zna obraza swietny horror takie glupoty niech pisze wsrod swoich kolesi z szkoly a nie tutaj

ocenił(a) film na 6
hercules38

Nie sądzę, aby horror czuł się obrażony...
LOL

ocenił(a) film na 4
Shiloh

A ja bym zostawiła Neesona i Taylor, ale wymieniła Zetę-Jones i Wilsona :) Tak na dobry początek..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones