PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572459}

Władza

Broken City
6,5 35 693
oceny
6,5 10 1 35693
5,4 7
ocen krytyków
Władza
powrót do forum filmu Władza

a mnie zastanawia skoro raz uniewinnili postać Wahlberg'a za zabójstwo tego kolesia co zgwałcił
16-letnią dziewczynę to mogą go skazać drugi raz za to samo? Czy w Stanach nie jest tak, że jak raz
Cie uniewinnia to drugi raz nie mogą za to samo skazać?

ocenił(a) film na 6
izalek16

Wydaje mi się, że nie można karać dwa razy za tę samą zbrodnię. Taki motyw był w inny filmie "Podwójne zagrożenie". A jak kogoś uniewinnili, tzn, że go nie ukarali, więc mogą to jeszcze zrobić :)

ocenił(a) film na 6
agnesssion

Motyw był też w filmie "Słaby punkt" :)

ocenił(a) film na 7
still_dreamin

W Podwójnym Zagrożeniu nie mogli skazać głównej bohaterki drugi raz za tą samą zbrodnię. Skazali ją za zabójstwo męża. Okazało się że mąż żyje, więc mogła go zastrzelić na środku ulicy i odejść, bo i tak odsiedziała wyrok za jego morderstwo.... We Władzy policjant wyjaśnia, że sprawa o morderstwo nigdy się nie przedawnia, więc w mojej opinii mogą go skazać ponownie, gdy pojawiły się nowe niezbite dowody na jego winę.

ocenił(a) film na 5
izalek16

Oni go nie uniewinnili, tylko nie dopuścili do procesu. Na początku nie było procesu, ponieważ nie było żadnej ławy przysięgłych, tylko zwykłe przesłuchanie przed sądem. Nie znam prawa amerykańskiego, ale mniej więcej coś takiego tam się stało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones